Elektronika

System monitorowania kampera HA cz.4 (WiFi)

Cześć. Dziś słowo o intrenecie i WiFi.

Założenia moje były następujące:

  • dostęp do internetu 24/7
  • niskie koszty utrzymania
  • niskie koszty instalacji

Po analizie wielu pakietów i podliczeniu kosztów, przy utrzymaniu działającego internetu 24/7 najlepiej wypadł Virgin Mobile. (zastanawiałem się jak to napisać, żeby nie było, że reklamuje jakąś sieć a i tak nie mam z tego żadnych korzyści) Wykupiłem kartę i za 300MB miesięcznie pobiera z doładowania 3 zł i jest to w 100% wystarczające dla czujników i kilku innych drobiazgów. A gdy szykuje się wyjazd dokupuję do pakietu 1GB za 1 zł. Wiadomo każdy wybiera to co w danym momencie się opłaca.

Sprawdziłem też, i wszystko działa po zakończeniu limitu transferu na tzw. 'lejku’ nałożonym przez operatora.

Sprzęt.

Tanio tanio i niezawodnie. A w tej roli świetnie sprawdza się mini router Tp-link MR3020 (nowe za około 100 zł a używane już od 30 zł) zasilany z ładowarki samochodowej na 5V. Do routera wgrałem oprogramowanie MiFi ( link-klik ), moim zdaniem jest stabilniejsze a do tego bardzo przejrzyste.

Dużym plusem jest to, że do routera modem podłączamy kablem USB. Dzięki temu router pozostaje w części mieszkalnej a modem jest w hermetycznej plastikowej puszce na dachu, co zapewnia super odbiór bez dodatkowych anten. Modem kupiłem LTE Huawei E3372 HiLink (za 65 zł), działa idealnie.

Taki zestaw pracuje u mnie bezproblemowo od kilku miesięcy, więc polecam.

Pozdrawiam Kodzin

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *